Przycinanie drzew i krzewów na działce to niezbędna czynność do zachowania odpowiedniej estetyki działki. Po takim cięciu pozostają odpady, które można w odpowiedni sposób zagospodarować. Niezbędny do takiej czynności będzie odpowiedni sprzęt lub wynajęcie firmy zewnętrznej. Świetnie w takiej sytuacji sprawdzi się rębak, którym w szybki i efektywny sposób będzie można pozbyć się pozostałości po roślinach. Są to drogie urządzenia, więc dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnych firm. Jakie usługi rębakiem oferują firmy? Czym jest rębak? Co zrobić ze zrębkami drewna?
Co się zawiera w usługach rębakiem?
Zrębkowanie jest procesem polegającym na przerabianiu gałęzi poprzez je rozdrobnienie dzięki użyciu odpowiedniego sprzętu. Tym urządzeniem jest rębak, dzięki któremu można przerobić wycięte i usunięte gałęzie oraz liście. Takie drewno zajmuje mało miejsca i można je w łatwy sposób magazynować np. w garażu lub piwnicy. Rozdrobnione drewno można użyć do zabezpieczenia krzewów bądź kwiatów lub drzew przez nadmiernym wysuszaniem się. Taka podsypka to idealny nawóz użyźniający i zakwaszający glebę. Można ją z powodzeniem wykorzystać pod krzewy i iglaki. Firmy świadczące usługi rębakiem pomagają usunąć pozostałości po pracach ogrodowych, dzięki czemu można upiększyć działkę. Skorzystanie z usług rębakiem pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu. Wyróżnia się dwa rodzaje rozdrabniaczy- tarczowy i bębnowy. W tym pierwszym noże poruszają się wokół tarczy w jednym położeniu. W rębaku bębnowym noże zaznaczane są przez walec. Usługi rębakiem są ekologiczną utylizacją drewna i pozwalają na uporządkowanie terenu. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, które klient przeznaczy na wywóz i utylizację drewna.
Na czym polega rębakowanie?
Rębakowanie jest specjalistycznym procesem technologicznym, który przetwarza odpady drewniane, które są pozostałościami po wycince drzew na produkt do ponownego zastosowania. To wydajny mechanizm, który zmniejsza i zwiększa objętość drewna pozostałego. Urządzenia, które są do tego wykorzystywane to rębaki i umożliwiają one ponowne wykorzystanie ścinek drewna. Taki materiał używany jest w celach produkcyjnych np. przy wytwarzaniu płyt meblowych. Niektóre gatunki drewna świetnie się sprawdzą jako opał.
Kiedy warto skorzystać z usług rębaka?
Rębak do gałęzi jest efektywnym i przydatnym narzędziem dla osób, które na swojej działce mają wiele drzew do wycinki. To niezbędne urządzenie, którym w sprawny i ekspresowy sposób można posprzątać posesję z patyków i odpadów powstałych przy przycinaniu krzewów i drzew. Takie wycinki można zrębkować i uzyskać produkt, dzięki któremu można ogrzać dom zimą. Sprzęt rozdrabnia drewno o różnych rozmiarach, co pozwala na podzielenie dużych kawałków na mniejsze. Będąc posiadaczem takiego urządzenia, nie trzeba zatrudniać pracowników, którzy zajmą się tą czynnością. To idealna maszyna dla osób, które często pracują w przydomowych ogrodach. Ponadto są bardzo dobre przy wykonywaniu sezonowych prac i przyśpieszają sprzątanie ogrodu. Naturalny materiał, który powstaje w wyniku zrębkowania, można sprzedać, używać jako kompost i dekoracji, a także przy nasadzaniu iglaków. Takiego sprzętu również używają firmy, które zajmują się upiększaniem ogrodów, a także sadownicy lub administratorzy dróg. Z wysokiej jakości usług rębakowych korzysta wielu właścicieli nieruchomości, które zazwyczaj położone są w lasach. Powycinane gałęzie i liście z krzewów i drzew wyglądają nieestetycznie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z firm świadczących usługi rębakiem.
Do czego użyć powstałe zrębki drewna?
Powstałe zrębki drewna mają bardzo dużo zastosowań. Najbardziej rozpowszechnione są w ogrodnictwie i używane do dekorowania i wykańczania ogrodów. Zastosowanie zrębkowanego drewna pozwala zaoszczędzić pieniądze, które wydaje się na zakup kory. Idealnie się sprawdzą również przy zasilaniu kompostowników. Wyprodukowana biomasa pozwala na użyźnienie i odżywienie gleby w ogrodzie. Ponadto zrębki drewniane doskonale się sprawdzą przy ściółkowaniu gleby pod krzewami i drzewami, które preferują kwasową glebę. Przy produkcji mebli wykorzystuje się do tworzenia płyt pilśniowych i wiórowych. Swoje zastosowanie znajdują w przemyśle papierniczym i celulozowym. Nawet w branży wytwórczo-gastronomicznej świetnie się sprawdzają do wędzenia ryby, serów i mięs wszelkiej maści. To również oszczędność na opale, ponieważ zrębki drewniane idealnie się sprawdzą jako biomasa do opału. Takie zalety powstałego produktu powinny przekonać do skorzystania z firm świadczących usług rębakiem.