Jak usunąć zaschniętą fugę z płytek?

6 kroków do usunięcia fug z płytek ceramicznych

W tym artykule podzielimy się 6 krokami usuwania fugi z płytek ceramicznych.

Krok 1: Zacznij od skrobaka, aby poluzować fugę.

Krok 2: Użyj szczotki do usuwania płytek / fugi i szoruj fugę okrężnymi ruchami, aż zostanie poluzowana.

Krok 3: Zetrzeć spulchnioną zaprawę wilgotną gąbką.

Krok 4: Nałóż trochę mydła w płynie na gąbkę i ponownie wyszoruj, aż cała fuga zostanie usunięta.

Krok 5: Spłucz gąbkę w zimnej wodzie i wykręć ją, aby wyeliminować nadmiar wilgoci przed wysuszeniem na ręcznikach papierowych lub szmatkach.

Krok 6: Użyj roztworu epoksydowego, aby przykleić wszelkie luźne kawałki fugi, które pozostały

Co to jest zaprawa i jak powstaje?

Zaprawa to mieszanina piasku, wapna i wody, która służy do łączenia cegieł w murze. Powstaje poprzez zmieszanie trzech składników w określonej proporcji i wlanie do formy. Mieszanka twardnieje w stałą masę, którą można ciąć narzędziami.

Zaprawę stosuje się również w budownictwie jako klej do spoin między cegłami lub kamieniami i innymi materiałami. Może być również stosowany do wypełniania szczelin w ścianach murowanych przed ich tynkowaniem lub do wypełniania ubytków między płytkami na podłogach i ścianach przed fugowaniem.

Usuń lepkie pozostałości i mokrą powierzchnię

słowa kluczowe: usuwanie płytek na mokro, pozostałości fug rozpuścić wodą)

Aby usunąć lepki osad i mokrą powierzchnię na podłodze, należy rozpuścić resztki fug wodą.

Możesz użyć wiadra lub spryskiwacza, aby rozpuścić resztki fug wodą. Do usunięcia pozostałości i mokrej powierzchni z płytek można użyć miękkiej szmatki nasączonej detergentem.

Aby usunąć uporczywe plamy z fugi, możesz użyć roztworu octu i soli.

Szoruj płytkę miękką szczotką lub gąbką

Szorowanie fug na płytkach to żmudna praca. Usunięcie plam i upewnienie się, że nie są one widoczne, może być trudne. Tutaj przydaje się szczotka szorująca.

Gąbki można również użyć do oczyszczenia linii fugowych, ale nie jest ona tak skuteczna jak pędzel. Zajmie to więcej wysiłku i czasu, ponieważ trudniej jest zetrzeć plamy gąbką niż szczotką.

Zwilż i wysusz płytkę

Płytki mokre na sucho służą do czyszczenia i są wykonane z różnych materiałów, takich jak porcelana, ceramika, terakota lub kamień.

Płytki mokre na sucho mogą być używane do czyszczenia poprzez zwilżenie powierzchni roztworem lub nałożenie detergentu na powierzchnię. Płytki mokre suche mogą być stosowane w kuchniach komercyjnych, restauracjach, hotelach i innych miejscach, w których przygotowywana jest żywność.

Zwilż i wysusz płytkę to określenie, które odnosi się do używania płytek na mokro jako alternatywa dla wody. Jedną z korzyści płynących z używania płytek na mokro i sucho jest to, że nie wymagają żadnych chemikaliów ani detergentów, co czyni je bezpieczniejszymi niż woda.

Nałóż środek do czyszczenia fug lub uszczelniacz, aby uszczelnić środek czyszczący i wykończ przez suszenie

Środek do czyszczenia i uszczelniania fug to dwa różne produkty, które są używane do różnych celów. Środek do czyszczenia fug służy do usuwania brudu i brudu z powierzchni płytek, ścian lub podłóg za pomocą roztworu czyszczącego. Szczeliwo nakłada się w celu uszczelnienia powierzchni poprzez wypełnienie wszelkich szczelin, które mogą znajdować się w powierzchni.

Środek do czyszczenia fug jest stosowany, gdy masz trochę brudu na płytce lub ścianie i chcesz go usunąć bez użycia środków chemicznych. Uszczelniacz można nakładać, gdy istnieje szczelina między płytką lub ścianą a powierzchnią, do której jest przymocowana.

Nałożyć środek do czyszczenia fug lub uszczelniacz na środek do czyszczenia uszczelnienia i wykończyć przez wysuszenie: Środki czyszczące do fug są zwykle używane z roztworem czyszczącym, podczas gdy uszczelniacze są zwykle nakładane z wodą. Produkty działają na różne sposoby, ale oba potrzebują.

Usuwanie wysuszonej fugi z podłóg z płytek bez moczenia lub szorowania

Zaprawa do płytek to klej, który łączy ze sobą płytki. Gdy stanie się zbyt suchy, może być trudny do usunięcia. Jeśli chcesz usunąć zaschniętą fugę z podłogi bez moczenia lub szorowania, spróbuj użyć odkurzacza z nasadką szczotkową.

Usuwanie zaschniętej fugi z podłóg z płytek bez moczenia lub szorowania może być bólem karku. Istnieje jednak kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby ułatwić proces sobie i swojej podłodze z płytek.

Dodaj komentarz